Zadzwoń do nas: 729 919 919 - pomożemy i doradzimy z wyborem alkoholu!
Napisz do nas: info@alkonawesele.pl - najszybsza wycena!

10 Złotych Zasad Zamawiania Alkoholu Weselnego

Wesela w polskiej kulturze jednoznacznie kojarzą się z zabawą przy alkoholu. Trudno wyobrazić sobie wesele bez licznych toastów. Ponadto nic tak nie rozluźnia atmosfery, jak kilka kieliszków, więc na etapie organizacji wesela warto poświęcić temu zagadnieniu należytą uwagę. Wbrew pozorom zamówienie alkoholu na wesele nie jest takie proste, szczególnie, jeśli chce się mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Poniżej znajduje się 10 złotych zasad zamawiania alkoholu weselnego, które bezwzględnie trzeba wziąć pod uwagę..

1. Kupuj różne alkohole – każdy lubi co innego

Najpopularniejszym alkoholem weselnym jest oczywiście wódka. Jednak jeśli chodzi o mocne alkohole, coraz więcej ludzi preferuje jednak whisky. Warto zaopatrzyć się w obydwa te trunki. Oczywiście wódki należy kupić dużo więcej, gdyż whisky jest mniej popularne, ale jednak warto, by było dostępne dla gości. Warto też uwzględnić osoby niemogące pić mocnych trunków z różnych powodów i zapewnić im wino lub piwo – także bezalkoholowe, które aktualnie cieszy się bardzo dużą popularnością. Oczywiście nie obejdzie się również bez szampana.

2. Precyzyjnie oszacuj ilość niezbędnego alkoholu

Oszacowanie, ile alkoholu na wesele potrzeba jest dość trudne, jednak specjaliści z branży weselnej zauważyli pewne zależności. Przyjmuje się, że ilość od 0,5 do 0,7 litra wódki na osobę będzie wystarczające, zwłaszcza gdy do dyspozycji gości będzie też whisky, a nie każdy będzie pił mocny alkohol.

Specjaliści z branży weselnej zauważyli pewne zależności. Przyjmuje się, że ilość od 0,5 do 0,7 litra wódki na osobę będzie wystarczające.

Do tego należy doliczyć średnio 1 butelkę wina na ok. 5 osób. Każdy zna swoich gości najlepiej, więc wie, które trunki im najbardziej odpowiadają, toteż zawsze należy do tego podejść indywidualnie. W czasach, gdy wina i piwo stają się tak popularne, często może być ich potrzebnych nieco więcej. Do powyższych założeń należy dodać poprawiny.

Obliczenia mogą wydawać się skomplikowane, jednak aby wyjść Państwu naprzeciw opracowaliśmy specjalny kalkulator, który pomoże uporać się z tą kwestią:

3. Alkohol kupuj z naddatkiem

Trudno wyobrazić sobie, jak niezręczna sytuacja na weselu powstanie, gdy zabraknie alkoholu. Dlatego też wszystkie wstępne szacunki warto lekko zawyżyć, by tego uniknąć. Alkohol ma długą datę przydatności do użycia, więc nawet, jeśli pozostanie kilka butelek, po weselu będzie można rozdać je gościom lub pozostawić w rodzinie. Na pewno przyda się na jakąś imprezę rodzinną. 

W Alko na Wesele przyjmujemy zwroty do 20% zamówionego Alkoholu!

Pamiętaj, że w Alko na Wesele przyjmujemy zwroty do 20% zamówionego Alkoholu! Oczywiście zwroty obejmują jedynie pełne, nienaruszone kartony!

4. Kupuj alkohol dobrej jakości

Czasy, w których w alkoholu najważniejsze były procenty zdecydowanie już minęły. Teraz o wiele więcej uwagi przykłada się do jakości trunków. Najtańsze propozycje lepiej sobie po prostu odpuścić, gdyż zazwyczaj idą w parze z kiepską jakością. Nie oznacza to, że trzeba kupować najdroższe marki, ale lepiej, by były one przynajmniej ze średniej półki. Biorąc pod uwagę, że alkohol kupuje się hurtowo i tak wyjdzie nieco taniej, więc warto tę różnicę zainwestować w lepsze trunki. W hurtowni marki Alko na Wesele znajdą Państwo produkty, które z pewnością spełnią oczekiwania.

5. Serwuj lokalne trunki

Na weselu zawsze warto zaakcentować, gdzie ono się odbywa. Najlepszym sposobem na to jest serwowanie lokalnych trunków. O ile w przypadku wódki będzie to trudne, to zawsze można zaproponować gościom lokalne nalewki lub na przykład piwo z okolicznego browaru regionalnego lub kraftowego. Z pewnością będzie to interesująca ciekawostka dla gości.

6. Zaopatruj się w sprawdzonej hurtowni

Wesele to niewątpliwie bardzo ważny dzień, więc nie warto ryzykować, że coś się nie uda. W przypadku alkoholu nie należy kupować go w przypadkowych sklepach. Zazwyczaj kupuje się od razu duże ilości, więc lepiej, by była to renomowana hurtownia, jak nasza, która nie ma problemu z jakością swoich towarów wynikających na przykład z błędnego przechowywania lub krótkich terminów przydatności do użycia. Informacje o rzetelnych dostawcach łatwo znaleźć w Internecie – opinie o Alko na Wesele mówią same za siebie 😉

7. Alkohol zamów wcześniej – nie czekaj do ostatniej chwili!

Alkohol zawsze należy zamówić wcześniej i ewentualnie go później odebrać. Przeważnie na wesele kupuje się dość duże ilości, więc lepiej uniknąć sytuacji, w której okaże się, że preferowanych trunków nie ma w odpowiedniej ilości i trzeba szukać po innych sklepach lub hurtowniach. Można na tym stracić finansowo, a poza tym narazić się na niepotrzebne kłopoty organizacyjne.

8. Kup dobrego szampana

W Polsce często nie docenia się szampana. Często kupując ten trunek, wybiera się pierwszą lepszą butelkę, która stoi na półce. Jest to jednak istotny element każdego wesela służący do powitania gości i wznoszenia toastów, więc warto kupić coś sprawdzonego i cieszącego się dobrymi opiniami.

9. Nie znasz się na alkoholu? Poproś kogoś o pomoc

Osoby nieznające się na alkoholu powinny poprosić kogoś o konsultację. O ile w przypadku wódki zdecydowanie się na konkretną markę jest dość proste, gdyż na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych trunków tego typu, to w przypadku wina, piwa lub whisky jest to dużo trudniejsze. Mało kto dobrze zna się na takich trunkach, jeśli na co dzień nie ma z nimi wiele do czynienia. Dzisiaj bez problemu można jednak znaleźć someliera do pomocy lub po prostu poszukać rad doświadczonych specjalistów, jak Ci, którzy pracują w naszej hurtowni! 🙂

10. Pamiętaj o alkoholu na poprawiny

Ostatnią i niezwykle ważną zasadą jest to, by pamiętać o alkoholu na poprawiny. Należy przy tym pamiętać, że następnego dnia po całonocnej imprezie wiele osób będzie wolało zdecydować się na wino lub zimne piwo, a niekoniecznie na mocne trunki. Warto zadbać o to, by ich nie zabrakło.

Zakup alkoholu na wesele nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać, ale przy odrobinie planowania da się to zrobić. Kluczowe jest jednak to, by przed jakimikolwiek zakupami dobrze wszystko przeanalizować i przemyśleć.

Call Now Button