Zadzwoń do nas: 729 919 919 - pomożemy i doradzimy z wyborem alkoholu!
Napisz do nas: info@alkonawesele.pl - najszybsza wycena!

Blog

Alkohol na Wesele, Wódka na Wesele - Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk / Alkohol Weselny  / O czym warto pamiętać, planując zakup alkoholu weselnego?
o czym pamietac wesele

O czym warto pamiętać, planując zakup alkoholu weselnego?

Organizacja ślubu oraz przyjęcia weselnego to nie lada wyzwanie. Każda para młoda stara się, aby na ich uroczystości niczego nie brakowało i wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Spośród gąszczu priorytetowych spraw, takich jak wybór lokalu, menu czy oprawy muzycznej, wyłania się w końcu kwestia alkoholu, jaki powinien pojawić się na stołach. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. O czym warto pamiętać, planując zakup alkoholu na wesele? Sprawdźmy!

 

WÓDKA

Na polskich stołach weselnych nadal dominuje wódka. Kiedy Państwo Młodzi podejmą decyzję, że na ich przyjęciu ten trunek będzie obecny, pojawia się zagwozdka, w jaką ilość się zaopatrzyć. Najpowszechniej stosowanym przelicznikiem jest butelka przypadająca na jednego gościa. Warto zatem przeanalizować listę gości i spróbować oszacować, wedle posiadanej wiedzy o zaproszonych osobach, jaką ilość zakupić. Pamiętajmy także o poprawinach – jeśli one również będą organizowane, należy ująć to w budżecie przeznaczonym na trunki. Wybór marki uzależniony jest też od środków, jakie przyszli nowożeńcy planują przeznaczyć na ten cel.

 

WINO

Planując zakup alkoholu na wesele, nie wolno zapominać o gościach, którzy gustują w lżejszych trunkach. Dla nich idealnym wyborem będzie wino. Jakie wybrać? Tę decyzję najlepiej podjąć w odniesieniu do zaplanowanego menu.

 
Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być zakup wina półwytrawnego, które przypadnie do gustu większości Gości..
 

Rodzajów wina jest wiele – można ten alkohol podzielić m.in. ze względu na barwę, smak (zawartość cukru), rocznik. Organizując wesele najczęściej jednak wybiera się wino białe oraz czerwone. Pierwsze z wymienionych doskonale skomponuje się z rybami, drobiem, owocami morza i sałatkami. Natomiast drugi rodzaj polecany jest do czerwonego mięsa, wędlin, dziczyzny i serów. Weźmy też pod uwagę porę roku, w której jest organizowane przyjęcie – białe wino wybieramy najczęściej latem, natomiast cięższe, czerwone w miesiącach jesienno- zimowych.

Istnieją też opinie, że najprostszym rozwiązaniem wydaje się być zakup wina półwytrawnego, które przypadnie do gustu większości Gości.

 

PIWO

Piwo jest trunkiem, które nie kojarzy się z przyjęciem weselnym, jednak z pewnością wśród zaproszonych znajdzie się niejeden jego amator. Koniecznie należy też o nim pamiętać zwłaszcza podczas poprawin, szczególnie gdy chcemy zorganizować je np. z potrawami z grilla. Coraz częściej Państwo Młodzi decydują się na wypożyczenie dystrybutora i zakup piwa w beczce. Takie rozwiązanie zmniejsza zamieszanie, jakie mogłoby się pojawić w towarzystwie skrzynek z butelkami.

 

SZAMPAN

Na przyjęciu weselnym nie powinno zabraknąć pierwszego toastu, a ten nie może się odbyć bez symbolicznej lampki szampana. Średnio na 8 osób przypada jednak butelka tego trunku.

 
Jedna butelka szampana wystarczy na około 8 osób.
 

DRINK BAR NOWOŚCIĄ NA POLSKICH WESELACH

Nowym trendem na polskich weselach jest drink bar. Podstawowe alkohole występujące na stołach coraz mniej nas satysfakcjonują, a stoisko z rozmaitymi trunkami, serwowanymi przez profesjonalnego barmana stanowi doskonałą atrakcję. Drinki zachęcają świetnym wyglądem, a sam moment ich przygotowania to dodatkowe urozmaicenie przyjęcia. Mogą być także bezalkoholowe, co stanowi ukłon w stronę Gości, zupełnie unikających trunków.

Przed zakupem alkoholu na wesele należy, jak widać, wziąć pod uwagę wiele kwestii. Grunt to plan i dobra organizacja. Postępując wedle powyższych wskazówek, z pewnością uda się zapewnić przyjęciu odpowiednią oprawę, aby nikt nie czuł się pominięty. Zatem, zdrowie Młodej Pary! 🙂

Call Now Button

 
 

 

Call Now Button