Zadzwoń do nas: 729 919 919 - pomożemy i doradzimy z wyborem alkoholu!
Napisz do nas: info@alkonawesele.pl - najszybsza wycena!
wodka

Wódka na Wesele – jaką wybrać? Ile kupić?

Jedno z najpopularniejszych haseł, które często widnieje na alkoholach weselnych zachęca właśnie tego, by sięgnąć po kieliszek chłodnego napoju, jakim jest wódka. I nie ma na to rady – trzeba pić, bo szkłem przejdzie. Wódka na wesele to napój gaszący pragnienie, środek przeciwbólowy, płyn rozweselający, nektar dla odwagi, gwarancja świetnej atmosfery i najlepsza nauczycielka tańca. A jeśli planujecie wesele, to tym bardziej warto zastanowić się, jaką wódkę wybrać. W naszym tekście postaramy się rozwiać wątpliwości i wyciągamy do Was pomocną dłoń! Albo niech będzie – kieliszek!

Co to jest wódka?

Zacznijmy od początku: Zanim wybierzemy odpowiednią wódkę na wesele, powiedzmy sobie, czym ona właściwie jest. Otóż wódka to wysokoprocentowy napój alkoholowy, rozcieńczany zazwyczaj do 40%, składający się z destylatu alkoholowego rozcieńczonego wodą w proporcjach 2:3 (alkohol: woda).

Wdzięczni powinniśmy być Dmitrijowi Mendelejewowi za podane proporcje, zaś za proces jej oczyszczania – Piotrowi Aleksandrowiczowi Smirnovi (tak, to twórca popularnej wódki Smirnoff 😉 ).

Jest wódka, jest impreza! No to po jednym i… na parkiet!

Wódka wśród naszych rodaków jest szczególnie dobrze znana i kojarzona jako trunek goszczący na stołach podczas różnych imprez. Mimo tego, że wiele par decyduje się na wesela bezalkoholowe, wśród zdecydowanej większości przyjęć weselnych króluje właśnie wódka. Ale jaka powinna być wódka na wesele? Czy jej wybór ma jakieś znaczenie?

Jedna połówka na jednego gościa weselnego (by nikt nie był samotny).

Jeśli właśnie zajmujecie się organizacją wesela, pewnie stoicie przed dylematem jaka wódka na wesele będzie najlepsza i ile butelek kupić. Warto na początek zrobić listę gości i sugerować się ustalona liczbą podczas zakupów. Przyjmijmy więc zasadę – jedna połówka na jednego gościa weselnego (by nikt nie był samotny). W przypadku, gdy część osób zdecyduje się na świętowanie bezalkoholowe, dodatkowe butelki przydadzą się w różnych zabawach jako nagrody. Oczywiście zasada ta sprawdzi się podczas wesela jednodniowego. Jeżeli świętowanie ma trwać dłużej, przyda się większa ilość alkoholu. Ponadto pamiętajcie – najlepsze prezenty to takie, które można spożyć.

Cóż lepszego niż wódka możemy podarować gościom w podziękowaniu i na odchodne? Nic!

Chodź ze mną przez życie całe, czyli wybór wódki na wesele

Wybór tej jedynej wcale nie jest łatwy i z całą pewnością teoria ta przemawia do narzeczonych, którzy przygotowują się do ślubu. I z pełną powagą mówimy tu o drugiej połówce! Świat jest pełen przyjemności różnego rodzaju i mamy świadomość tego, jak trudno jest podjąć tę jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Bez wątpienia wybór wódki na wesele do takich należy.

Wybierając wódkę na wesele warto zwrócić uwagę na jej rodzaje. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najpopularniejszych alkoholi na świecie i mimo, że zazwyczaj ma mocny (aczkolwiek wyborny) smak i jest bezbarwna, można podzielić ją na różne rodzaje. Wódka na wesele może być więc czysta lub gatunkowa. Wódki czyste dostępne są w trzech rodzajach: zwykłe, wyborowe, luksusowe. Wódki gatunkowe produkowane są z destylatów owocowych i ziołowych rektyfikowanych. Wyróżniamy również wódki gatunkowe zwykłe – powstałe z destylatów nierektyfikowanych.

„Gorzałka zawsze dobra jest!”

Nie da się ukryć, że wybór wódki na wesele nie należy do najłatwiejszych. W naszej ofercie znajdziecie doskonały wybór różnego rodzaju alkoholi, które warto wybrać na wszelkie okazje, a nawet i bez. Jeśli potrzebujecie porady, chętnie odpowiemy na Wasze pytania i postaramy się doradzić w tak ważnych kwestiach, jak wybór drugiej połówki (albo i nawet kilku).

W ostatnich latach na Polskich Stołach Weselnych goszczą mn.:
Biały Bocian, Stumbras z Kłosem czy Ogiński:
oginski vodka

Sprawdź koniecznie:

TOP 5 z kategorii Wódka Weselna
Poznaj Nasze Bestsellery

Call Now Button