Zadzwoń do nas: 729 919 919 - pomożemy i doradzimy z wyborem alkoholu!
Napisz do nas: info@alkonawesele.pl - najszybsza wycena!

Napoje niskoalkoholowe i bezalkoholowe

Wesele wielu z nas kojarzy się jednoznacznie z morzem alkoholu. W naszej polskiej mentalności jest to zakorzenione prawie tak samo jak miłość do piłki nożnej. W głowie się wielu z nas nie mieści wesele bez wódki. Jak to?! Co rodzina na to powie? Wujek Stefan zdębieje, a Ciocia Halinka obgada nas przed całą wsią 🤯. Stereotypy są wszechobecne, ale mamy XXI wiek i każdy ma prawo wyboru. Warto pomyśleć o abstynentach i przygotować również coś fajnego z myślą o nich. Ważne jest przecież to, aby każdy z naszych gości poczuł się tego dnia wyjątkowo i swobodnie. Mamy bardzo wiele fajnych alternatyw dla alkoholowych napoi. Przedstawimy Wam kilka pomysłów. Dzięki bezalkoholowym opcjom żaden z gości nie musi już czuć się nieswojo, czy też rezygnować z przyjemnych doznań. Kłopotliwe pytania współbiesiadników czy symboliczna szklaneczka soku mogą stać się przeszłością.

Napoje Niskoalkoholowe

Warto zastanowić się nad fajnym zestawem, niskoalkoholowych napoi. Czy w zasadzie jest napój niskoalkoholowy? Kolokwialnie rzecz ujmując to coś między mocnym alkoholem, a napojem bezalkoholowym. Czyli w zasadzie co? Możemy zaproponować naszym gościom na przykład wina. Takie których górna granica zawartości alkoholu to 10%, wybór jest naprawdę dość duży, a taki trunek będzie na pewno zdecydowanie lżejszy niż tradycyjne wino. Tak kategoria win jest bardzo popularna za granicą, w Polsce jeszcze niedoceniana.

piwo niskoalkholowe lech shandy

Warto jednak rozważyć zakup kilku butelek w przedziale od 5-8%. Będzie to idealna alternatywa dla osób, które nie przepadają za wódką czy innymi mocniejszymi trunkami. Na rynku dostępny jest także dość duży wybór piw o niskiej zawartości alkoholu. Są to po prostu tak zwane lżejsze wersje popularnych piw. Nie są całkowicie bezalkoholowe, dlatego dają namiastkę tradycyjnych napitków. Jest to rewelacyjne rozwiązanie na urozmaicenie weselnego stołu.  A i głowa pewnie będzie zdecydowanie lżejsza na kolejny dzień po spożyciu lżejszych trunków.

cin cin free

Napoje Bezalkoholowe

Para Młoda powinna także pamiętać o przygotowaniu alternatywnych rozwiązań dla abstynentów.  Warto zadbać o fajną ofertę dla naszych najmłodszych gości, oraz tych, którzy z jakiś powodów nie mogą, bądź nie chcą korzystać z alkoholowych propozycji. Możemy przygotować naprawdę rozmaite bezalkoholowe opcje. Dla najmłodszych obowiązkowo musimy pamiętać o szampanie marki Piccolo! Któż z nas go nie pił? Pyszne owocowe wariacje zapewnią wiele radości i namiastkę dorosłości w trakcie tak ważnej uroczystości.

Świetny pomysł to przygotowanie karty z bezalkoholowymi wersjami popularnych drinków. Przykładowo popularne Mojito smakuje równie pysznie w bezalkoholowej wersji. Albo przepyszna nie zawierająca procentów Pinacolada! Najlepiej skonsultować taką listę z Barmanem, na pewno bez problemu przygotuje genialne bezalkoholowe propozycje dla gości. W chwili obecnej na rynku dostępny jest naprawdę rozmaity pakiet bezalkoholowych odpowiedników uwielbianych trunków. Dostępny jest dość duży wybór i spora ilość wariantów bezalkoholowych piw. Od tradycyjnych smaków, poprzez owocowe, kończąc na kraftowych wyrobach.

piccolo
piwo heineken bezalkoholowe

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kilku butelek z każdej z wymienionych kategorii. Nie każdy jest jednak piwoszem, dlatego możemy skorzystać z bogatej oferty bezalkoholowych win. Dostępne na rynku w bardzo szerokiej ofercie, stanowią doskonałe rozwiązanie. Wino bezalkoholowe to świetna alternatywa dla kobiet w ciąży, dla kierowców i dla osób przyjmujących leki, których nie należy łączyć z alkoholem. Para Młoda może wybrać spośród wielu rodzajów win 0% – białych, różowych lub czerwonych, słodkich i półsłodkich. Do bezalkoholowych propozycji możemy zaliczyć także: bezalkoholowe Prosecco.

Smakuje równie pysznie jak jego alkoholowy odpowiednik. Każdy wielbiciel tego trunku będzie naprawdę bardzo zadowolony i z pewnością nie zauważy różnicy w smaku. Wybór jest naprawdę duży, dlatego Para Młoda bez większego kłopotu przygotuje świetną ofertę dla abstynentów. Stereotypy, że jedynym bezalkoholowym napojem na weselu jest herbata, czas w końcu przełamać! Może z czasem takie trunki na stałe zagoszczą na weselnych stołach i nie tylko. Z pewnością wielu z nas to wyjdzie na zdrowie!

Call Now Button