Zadzwoń do nas: 729 919 919 - pomożemy i doradzimy z wyborem alkoholu!
Napisz do nas: info@alkonawesele.pl - najszybsza wycena!

Softy i Napoje na Wesele

Wesele kojarzy nam się jednoznacznie z świetną imprezą i stołami suto zastawionymi wódką. Sami przyznajcie, że to Wasze pierwsze skojarzenie? Nie ma się co dziwić od wieków panuje taki właśnie stereotyp. Warto jednak pomyśleć również o odpowiednich softach i napojach. Nie samą wódką człowiek żyje. Państwo Młodzi powinni koniecznie zadbać o różnorodność w tym temacie. Cola i wódka brzmią swojsko, ale jest to chyba zbyt minimalistyczne podejście. Obecnie wybór jest naprawdę ogromny i warto zadbać o satysfakcję naszych gości.

Ilość

Przyjmuje się, że taka odpowiednia ilość, nawet z zapasem to około 3 l na osobę. Jeżeli chodzi o proporcje to zdania są podzielone. Najczęściej przyjmuje się podział: 40% coca-cola i napoje gazowane, 50% soki, 10% woda mineralna. Jeżeli Państwo Młodzi znają preferencje swoich gości mogą oczywiście wprowadzić dowolne korekty w takim podziale.

kalkulator alkoholu weselnego

Przykładowo, gdy większość gości zdrowo się odżywia i przykłada do tego dużą wagę, można zrezygnować z napojów gazowanych na rzecz świeżo wyciskanych soków. Ilość wypitych napojów uzależniona jest zdecydowanie od kilku czynników:  od temperatury na dworze, tego, czy na sali jest klimatyzacja, od rodzaju podawanych potraw i tego, jak żywiołowa będzie zabawa Waszych gości.

szampan

Sposób Podania

Wszystko zależy oczywiście od preferencji Pary Młodej. Zwyczajowo niegazowaną wodę i soki podaje się w dzbankach. W upalne dni nieodłącznym elementem staje się lód. Można go podać bezpośrednio w dzbankach albo osobno w przeznaczonych do tego wiaderkach.  Napoje gazowane przeważnie podaje się w niewielkich, szklanych butelkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście z łatwością skorzystają z przygotowanych napojów.

Stawianie na weselnych stołach dużych plastikowych butelek z napojami gazowanymi jest raczej w złym guście i potraktowane zostanie jako spore faux pas. wyobraźcie sobie pięknie udekorowany stół, który ewidentnie szpecą wielkie, plastikowe butelki. Zdecydowanie tego musimy unikać. Jest to bardzo fajne i ekonomiczne rozwiązanie, które z pewnością jest godne uwagi.

Rodzaj

Nie ograniczajmy się tylko do banalnych smaków soku pomarańczowego i jabłkowego, w powiewach, może do porzeczkowego. Warto postawić na soki dobrej jakości i oryginalnych smakach. Oprócz tradycyjnego zestawu, możemy zaserwować również soki o smaku kaktusa, ananasa, mango czy też owoców egzotycznych. Nie bójmy się także ciekawych połączeń np. sok bananowy z sokiem z czarnej porzeczki łączy się absolutnie idealnie!

napoje drinki na wesele

Zaproponujmy naszym gościom świeżo wyciskane soki z pomarańczy i grejpfrutów, koktajle mleczno-owocowe, czy na przykład zimną yerba mate. Pamiętajmy także o różnorodności gazowanych napojów, obserwujemy nie tylko Coca-Colę, ale na przykład również różne rodzaje Sprite czy pomarańczową Mirindę. Musimy pamiętać, że różnorodność jest wskazana, oczywiście nie przesadna, wszystko jak zawsze z umiarem. Warto pamiętać również o tak zwanych napojach energetycznych. Dobrze komponują się z alkoholowymi trunkami, ale także dodają siły podczas całonocnej zabawy. Przy wyborze napojów koniecznie musimy przewidzieć tak zwane opcje “bez cukru”. W chwili obecnej bardzo zwraca się na to uwagę ze względów zdrowotnych czy światopoglądowych. Cola czy popularne napoje energetyczne mają swoje wersje light i warto się w nie również zaopatrzyć.

woda mieta limonka
koktajl arbuzowy
mojito
woda mieta
woda ogorkowa
Call Now Button